Iphone Yazılım

Iphone Yazılımı Yapan FirmalarIphone yazılım geliştirmek istediğimizde birçok farklı platformda bunu yapabildiğimizi görüyoruz. Bu çeşitlilik iphone yazılımlarının bu denli hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamakta ve yaygınlaşmaktadır.

İster C ile, ister Actionscript 3.0 ile isterseniz HTML 5 ve CSS 3.0 ile, yada diğer platform ve araç gereçlerle olsun bir iphone yazılımı geliştirmek isterseniz kullanmanız gereken çözünürlük 320px X 480px olmalıdır. Tabii sadece çözünürlük değil birçok farklı faktöre göre uygulama geliştirilmelidir.

Iphone yazılımları Web Tabanlı Iphone Yazılımı ve Uygulama (IOS) Tabanlı Iphone Yazılımı olarak iki farklı türde oluşturulmaktadır.

Web Tabanlı Iphone Yazılımı

Web tabanlı iphone yazılımları HTML 5 ve CSS 3.0 alt yapısı kullanılarak geliştirilmektedirler. Tercihen MsSql veritabanı ile bağlantılı çalışan bu web tabanlı kodlama türleri uygulama şeklinde Apple Developer üyeliği vasıtasıyla Apple' a gönderilirler. Apple uzmanları tarafından kontrol edilen uygulama yaklaşık bir-iki haftalık bir süre sonucunda onaylanarak Apple Store' daki yerlerini alırlar.

Avantajarı: Web tabanlı olduuklarından web üzerindeki bir sunucu üzerinden çalışırlar ve admin paneli üzerinden istenilen sıklıkla kolaylıkla güncellenebilirler. Verilerin büyük çoğunluğu web üzerinde olduğu için uygulama kısa bir süre içinde indirilebilmektedir.

Dezavantajları: Offline olarak kullanılamamaları dışında bir dezavantajı yoktur. Ancak günümüzde wifi, Edge, 3G ve hatta 4G internet erişimine sahip olmayan iphone kullanıcısı hemen hemen yok gibi olduğundan bu dezavantaj önemini kaybetmektedir.

Uygulama (IOS) Tabanlı Iphone Yazılımı

Uygulama tabanlı IOS yazılımları ise tüm verileri ve veritabanını kendi içinde barındırmaktadır. Güncelleme gerektiğinde Iphone Developer' lar tarafından müdahale edilmeleri gerekir ve akabinde Apple Developer Program' a gönderilirler.

Avantajları: Uygulama yüklendikten sonra çalışmak için internet bağlantısına gerek duyulmaz. İstenildiği zamanlarda internet bağlantısı olmadan kullanaılabilirler.

Dezavantajları: Çok fazla veri içeren uygulamaların dosya boyutları büyür ve uygulamanın indirme süresi bu nedenle veri miktarına bağlı olarak uzun olabilir. Güncelleme gerektiğinde Apple Developer' lar tarafından (Yani bizim gibi profesyoneller tarafından) güncellenebilir ve Apple Store' a gönderilebilirler. Çok sık güncellenmeyecek uygulamalar için önerilebilir.

Kelimeler: Iphone yazılım, iphone yazılımı yapanlar, iphone yazılımı geliştirenler, iphone yazılımı yapan firmalar, en iyi iphone yazılımları, web tabanlı iphone uygulaması, ios tabanlı uygulamalar.

Iphone yazılımı yaptırmayı düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri

Android Uygulamaları, Android Yazılım, IPhone Uygulamaları, Android Uygulama Geliştiren Firmalar, Android uygulaması yapan firmalar.