Div Nedir?

Div Tagi YerleşimiHTML' de tasarımlarımızı sağa, sola hizalamak, nesneleri ve yazıları dilediğimiz koordinatlara yerleştirmek için kullanılan ve az kod ihtiva etmesi ve Google tarafından tavsiye edilmesi ve sevilmesi nedeniyle son zamanlarda gündeme gelen bir kodlama biçimidir.

CSS dediğimiz stil kodlamasıyla tam uyumlu olması nedeniyle de table yani hücre sistemlerinin yerini hızla almakta olan alternatif bir tag' dir.

Kullanımı eski tip table kullanımına göre daha fazla bilgi ve tecrübe gerektirmesi nedeniyle çoğu web tasarımcılara zor geldiğinden div kullanımı çok fazla yaygınlaşamamaktadır.

3C Bilişim 2009 Ağustos ayı itibariyle almış olduğu kararla tasarladığı tüm web sitelerini % 100 div tag' i kullanarak oluşturmaya başlamış ve bu yönüyle de diğer web tasarım firmaları ile arasındaki mesafeyi daha da açmıştır.

Div Tagi Kullanımı

Günümüzde kod bilgisi olmadan sadece görsel tasarım araçları olan Dreamweaver, Frontpage gibi programlar ile tasarım yapabilenler table kullanımını daha uzunca bir süre terkedemeyeceğe benzerler. Zira % 100 div tagleri ile kodlama yapabilmek programa bağımlı kalmadan ileri derecede XHTML ve CSS kodlama bilmek gerektirmektedir.

% 100 Div ile Tasarım Yapıyoruz!

2009 Ağustos ayı itibariyle eski tasarım ve kodlama yöntemlerini terkederek table yani hücre kullanmadan web sitelerinizi sadece div ve CSS ile oluşturuyoruz. Dosya boyutu, temiz kodlama ve Google ile tam uyumlu yapıya sahip olmak anlamlarına gelen bu tasarım kültürünü her müşterimize standart olarak sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için: Table' siz Dizayn

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri