Micro Site Nedir?

Mikro Site Tasarımı

Micro kelimesi dilimizde mini, küçük, ufak anlamlarına gelmektedir. Micro Site ise "mini site" olarak anlamlandırılabilir.

Peki mini siteden anlaşılması gereken nedir? Sayfa en ve boy ebatlarının küçük olması mıdır mikro site kavramı, ya da içerik bakımından fakir bir siteye mi micro site denmektedir?

Tabii ki bunların hiç biri! Micro site demek herhangi bir ürün ya da hizmete ilişkin yoğunlaşmış bir web sitesi demektir. Bir firmanız var diyelim ve on adet farklı ürün satıyorsunuz ve bir web sitesine sahipsiniz ve tüm bu ürünlerinizi bu web sitenizde sergiliyorsunuz. Bu örnek normal bir web sitesi örneğidir.

Buraya kadar anlaşıldı; şimdi gelelim bu on adet ürünüzün çok detaylı bir şekilde anlatmanız gerekiyor. Bunu yapmak için her bir ürününüze özel birweb sitesi tasarımı yaptırırsanız sadece bir ürüne yoğunlaşmış bir mini web sitesine sahip olmuş olursunuz. O web sitesi sadece bir konu üzerine yoğunlaşacağından, genellikle kendine ait bir alan adı altında yayınlanacağından ürününüzü arayan internet kullanıcıları için siteniz Google arama sonuçlarında daha ön sayfalarda, hatta ilk sayfada listelenebilecektir. Böylelikle daha çok internet kullanıcısı web sitenizi ziyaret edecek ve bununla doğru orantılı olarak daha çok müşteri sizi bulacak demektir.

Maddelendirirsek;

Örnek vermemizi isterseniz; Bir Opel firmasının web sitesini ele alalım; mevcut sitesinde her modeli, fiyatlarını vs görmek mümkündür ancak her model aracın kendine ait bir tanıtım sitesi vardır işte bu siteler mikro site olarak adlandırılırlar.

3C Bilişim size mini site çözümlerini en uygun fiyatlar ile sunacaktır ve Google sıralamalarında ilk sayfada çıkabilmeniz için gerekli optimizasyon çalışmalarını yapacaktır. Uygun fiyatlarımız hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçiniz.

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri