Web Tasarımı

Web Tasarımı Nasıl Yapılırİnternetin hayatımıza girmesi ile her geçen gün önemi artmaktadır. Bir mal veya hizmet almak istediğimizde hemen hepimiz bunu internette aramaya başlarız. Bu bize hem zaman kazandırır hem de çok sayıda alternatifi karşımıza çıkarır.

Yaptığımız aramalar neticesinde ilk sayfalarda ve üstlerde listelenen web sitelerini daha çok tıklamaktayız. Bu süreçten sonra bir bakışta o web sitesinin bizim ihtiyaçlarımıza cevap verip veremeyeceğinin bir muhakemesini yaparız.

Görsel tasarımı açısından bize hoş gelen, hızlı yüklenen, kurumsal ve ciddi bir imaj uyandıran, sade fakat açıklayıcı bir web sitesi / Web tasarımı bizi kazanmaya başlamıştır bile...

İnternetten yeni kitlelere ulaşmak, yeni ve çok sayıda müşteriler bulmak her firmanın hedef olsa gerek. Tabii bunu gerçekleştirebilmek için bir çok kriter göz önnde bulundurularak ona göre bir tasarım politikası izlenmelidir. Başarı ancak uzun bir ön araştırma sonucunda doğru kararların alınması ve tüm detayların en iyi şekilde uygulanması ile mümkün olabilmektedir. Dokümanlar: Web Tasarımı (World) (PDF)

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri

İlgili linkler: Web Tasarımı

Web Tasarımı Yaparken Size Neleri Sunuyoruz?

İşte Farkımız!

Web tasarımı yaparken aşağıdaki kriter ve teknolojilerle dizayn ediyoruz!
(Bunları size sağlayabilecek kaç firma vardır ki?)

Yukarı Çık

Detayların Web Tasarımındaki Önemi

Web sayfası tasarımı bir buz dağına benzer ve sizin göremediğiniz ama en önemli bölümü arka plandadır. Dışarıdan gözükmeyen kısımlarından en önemli kısmı ise HTML ya da XHTML kodlama dediğimiz kod mimarisi yani web yazılımıdır. Diğer adıyla web programlama da denir ve bunun her türlü browserde ve kullanıcı ekran çözünürlüğünde hatasız ve stabil görünmesi, sayfaların hızlı yüklenmesi, arama motorlarında bulunabilirliği vs gibi kriterler açısından oldukça önemlidir.

İşin bu boyutunun dışarıdan gözükmemesi ve arka planda çalışması nedeniyle bu kod mimarisi tamamen web sitenizi yapan kişi ya da kurumun insiyatifine kalmakta ve çoğu durumda işin kolayına kaçılması tercih edilmektedir. Böyle olunca da, görseli ne kadar güzel olursa olsun o web projesi amacına ulaşamamaktadır.

Bizim yaptığımız tasarımlar web standartlarına uygundur ve biz bunu sizin görebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz şekilde web sayfalarının altına koymuş olduğumuz "validator" linkleriyle ispat etmekteyiz.

% 100 Table' siz (Tablosuz) Web Tasarımı !

2009 Ağustos ayı itibariyle eski tasarım ve kodlama yöntemlerini terkederek table yani hücre kullanmadan web sitelerinizi sadece div ve CSS ile oluşturuyoruz. Dosya boyutu, temiz kodlama ve Google ile tam uyumlu yapıya sahip olmak anlamlarına gelen bu tasarım kültürünü her müşterimize standart olarak sunuyoruz. Tableless dizayn hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kelimeler: Tablesiz tasarım, tablosuz tasarım, tablosuz web tasarımı.

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri

Yukarı Çık